Rozšířená realita s multimediálním obsahem jako obsahové doplnění a rozšíření tiskovin.

Rozšířená realita (AR) umožňuje promítat multimediální obsah (videa, 3D modely, audio...) skrze obrazovku chytrého telefonu / tabletu přímo na stránce tištěného média (knihy, brožury, časopisy...).

Jak funguje digitální (AR) vrstva pro fyické tištěné výtisky?

Představte si standardní učebnici s vyučovacím / informačním textem a obrázky. Vezmete-li do ruky chytrý telefon, a zamíříte-li fotoaparátem telefonu na obrázek v učebnici, statický obrázek se na obrazovce přemění do interaktivního média, jakým je například video, 3D model, nebo audio. Díky této AR vrstvě čtenář je schopen konzumovat obsah v detailu, který klasická tištěná média nebyla schopna doposud přenést bez odkazu na webovou publikaci.


Jednoduchá ukázka je lepší jak 1000 slov

1) Načtěte QR kód v smartphonu (skrze aplikaci fotoaparát nebo QR čtečku)

QR kód vás odkáže na nativní verzi aplikace AR studio viewer. Jde o aplikaci, která v telefonu / tabletu funguje, aniž by byla instalována. Po spuštění je nutné udělit souhlas k používání fotoaparátu aplikací.

Aplikace se prostřednictvím tohoto QR kódu napojuje do cloudu na konkrétní projekt. V něm je definováno, že po namíření na konkrétní obrázek se má obrázek na obrazovce telefonu / tabletu přeměnit na konkrétní multimediální obsah.

2) Po načtení QR kódu, s otevřenou aplikací namiřte na obrázky v knize níže

Zaujala Vás
rozšířená realita pro tištěné publikace?

Náš pracovník s Vámi projde vaše požadavky a ukáže Vám veškeré možnosti AR vrstvy. Po nalezení nejefektivnější variace Vám provede nacenění zakázky a nabídne termín realizace.

Konzultant, Olomouc, ČR